Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist subay, Hamas’ın yüksek füze gücünü itiraf etti

Üst düzey bir siyonist İsrail ordusu subayı, Gazze’den yapılan son roket saldırılarının bu roketlerin doğruluğunun arttığını gösterdiğini söyledi.

Üst düzey bir Siyonist ordu subayı Pazar günü Siyonist gazete Yedioth Ahronoth’a yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nden Siyonist yerleşim yerlerine yapılan son roket saldırılarında Hamas füzesinin doğruluğunun arttığını söyledi.

Siyonist askeri yetkiliye göre İsrail ordusu Hamas füzelerini ve roketlerini imha etmeye çalışırken Gazze’deki direniş güçleri roketlerini geliştirmeye devam ediyor.

İsrailli askeri yetkiliye göre, son iki günde atılan 40 roketten 9’u Siyonist bölgelere ve Demir Kubbe’nin yedi hedefe ulaşabildiği yerleşim yerlerine ateş edildi ve Siyonist yerleşim yerlerine iki roket atıldı.

Siyonist yetkili, Gazze’den atılan roketlerin yüzde 22’sinin doğru olduğunu ve İsrail ordusuna göre Hamas’ın askeri bir çatışmada günde 1000 roket atması halinde 200 roketin isabetli olacağını bildirdi.

Kudüs’te son dönemde yaşanan olaylar ve Siyonist güçlerle Filistinliler arasında yaşanan yaygın çatışmalar Gazze’deki direniş gruplarının tepkisine neden olurken, son iki günde Siyonist yerleşim yerlerine onlarca roket atıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.