İşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Siyonist Yahudilerle kol kola giren BAE, İsrail’le vergi anlaşması imzaladı

Aldığı kararlarla İslam aleminin tepkisini çekmeye devam eden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İsrail’le yeni bir vergi anlaşması imzalayarak normalleşme anlaşmalarını sağlamlaştırmaya yönelik bir adım daha atmış oldu.

İsrail’in Maliye Bakanı Yisrael Katz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu, iki ülke arasındaki ekonomik bağların gelişmesine katkıda bulunacak tarihi anlaşmadır.” dedi.

Söz konusu anlaşmanın büyük ölçekli ticari faaliyetler için kesinlik ve elverişli koşullar temin edeceğini belirten Katz, ayrıca yatırımları teşvik etmek için daha düşük vergiler getirilmesini sağladığını açıkladı.

Siyonist İsrail’in menfaati için gün geçtikçe daha fazla çaba sarf eden BAE, doğrudan uçuşlar, karşılıklı vize muafiyeti, yatırımların korunması, bilim ve teknoloji dâhil olmak üzere işgal rejimiyle hâlihazırda birçok anlaşma imzalamış vaziyette.

Öte yandan işgalci İsrail’in saldırılarının ardından yaralarını sarmaya çalışan Gazze’ye yardım eli uzatmayan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İsrail’e dört bin ton demir göndererek yerleşimcilerin imdadına koşmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.