İşgalci İsrail RejimiFilistin

Siyonist yerleşimciler Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere ateş açtı

İşgal güçleri himayesinde terör estirmeye devam eden Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün Batı Şeria’nın ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde Filistinlilerin üzerine gerçek mermilerle ateş açtı.

Nablus’un güneyindeki Beyta beldesinin Subeyh Dağı bölgesinde işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu Filistinli üç genç yaralandı.

Dün öğle saatlerinde Subeyh Dağı tepesinde konuşlu işgal güçleriyle Filistinli yüzlerce genç arasında çatışmalar yaşandı.

Beyta beldesi sakinleri ve civar köylerden kendilerine desteğe gelenler dün Cuma namazından sonra belde arazileri üzerinde inşa edilen Yahudi yerleşkesine doğru yürüyüşe geçti.

İşgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda birçok gencin işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği ve bazılarının da plastik mermilerle yaralandığı kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin bölgeye baskın düzenlemesi üzerine dün ikindi saatlerinde çatışmaların yeniden alevlendiği ve yerleşimcilerin Filistinlilerin üzerine gerçek mermilerle ateş açtığı belirtildi.

Selfit’de de Yahudi yerleşimciler arazilerini savunan ve Karavetu Beni Hassan beldesine bağlı Şehhade Mezrası’na ait topraklar üzerinde inşa edilmek istenen Yahudi yerleşkesine engel olmaya çalışan Filistinlilere ateş açtı.

Yahudi yerleşimcilerin dün ayrıca Selfit’e bağlı Kefel Haris beldesi yakınlarında Filistinlilerin araçlarına saldırdığı bildirildi.

Tubas’ın doğusundaki Yerza Mezrası’na ve Ramallah’a bağlı el-Alem Dağı bölgesine baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin Kudüs’ün et-Tur beldesinde de yoldan geçenleri korkutmak için havaya ateş açtığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (27) içerik yüklenmiştir.