Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Cenin’in Güneyinde Filistinlilerin Araçlarına Saldırdı

Onlarca Yahudi yerleşimci dün gece ve bu sabah (23 Haziran Pazar) erken saatlerde Nablus – Cenin karayolunda Filistinlilere ait araçlara saldırdı ve boşaltılan Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında arbede çıkardı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, onlarca Yahudi yerleşimci Cenin’in güneyindeki Homeş Yahudi Yerleşkesi’ne baskın düzenledi.

Baskın sırasında provokatif davranışlarda bulunan Yahudi yerleşimciler, yerleşke girişi yakınlarından geçen Cenin – Nablus karayolunda Filistinlilerin araçlarına saldırdı.

İşgal güçlerinin gözü önünde bölgede arbede çıkaran Yahudi yerleşimcilerin yoldan geçen Filistinlilere küfrettikleri ve hakaretler yağdırdıkları kaydedildi.

Öte yandan, Yahudi yerleşimcilerin bu sabah Beytlahim’in güneyinde yer alan Vadi Rahhal köyü hizasındaki Hılletu’n-Nahle bölgesindeki arazilerde çalışma yaptığı bildirildi.

Beytlahim’deki Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Heyeti Sekreteri Hasan Bericiyye, Yahudi yerleşimcilerin işgal ordusu himayesinde Hılletu’n-Nahle bölgesinde Muhammed Yahya Ayiş isimli Filistinliye ait 300 dönüm genişliğindeki arazide tesviye çalışması yaptığını söyledi.

Bericiyye, Yahudi yerleşimcilerin çalışma yapılan arazi üzerinde yeni bir yerleşke kurarak Beytlahim’in güney kırsalıyla ve Batı Yaka’nın güneyiyle bağlantısını koparmak istediklerine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.