Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist yerleşimciler Deir Nizam köyünün girişini kapattı

İşgal güçlerinin dün akşam (8 Ocak Cumartesi) Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abud köyüne baskın düzenlemesi üzerine işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri taş atarak baskına direnmeye çalışan köy sakinlerine karşı gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandı.

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah’ın kuzeybatısındaki Deir Nizam köyüne de baskın düzenlediği ve Yahudi yerleşimcilerin köyün açık olan tek girişini kapattığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, onlarca Yahudi yerleşimcinin işgal güçleri himayesinde köyün girişinde toplandığını söyledi.

Deir Nizam köyünün sık sık işgal güçlerinin ve köy toprakları üzerinde kurulu Halamish Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin baskınlarına maruz kaldığı, işgal güçlerinin köyün güney ve kuzey girişlerini demir kapılarla kapattığı, üçüncü girişinde de askeri kontrol noktası kurarak trafiği aksattığı ve köy sakinlerine eziyet ettiği belirtildi.

Bu arada, Filistinli direnişçilerin dün akşam Cenin’in güneybatısındaki Ya’bed beldesi yakınlarında işgal güçlerine ait bir askeri kontrol noktasına ateş açtığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, Cenin’deki Dotan askeri kontrol noktasına kurşun yağdıran Filistinli direnişçilerin daha sonra bölgeden uzaklaşmayı başardıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.