Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçları Taşladı

Yahudi yerleşimcilerden bir grup, dün (5 Aralık Perşembe) Cenin’in güneyindeki Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinlilere ait araçları taşladı. Saldırıda Yabed beldesi sakinlerinden bir Filistinlinin aracının camları kırıldı.

Filistinli Muhammed Abbadi, Homeş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında onlarca Yahudi yerleşimcinin yoldan geçen Filistinlilere ait araçlara saldırdığını, küfürler savurduğunu ve otomobilinin camlarını kırdığını söyledi.

Yahudi yerleşimciler dün sabah ayrıca Nablus kentinin kuzeyindeki Burga beldesi arazilerine karavan yerleştirdi ve Cenin-Nablus karayolunda otomobil lastiği yakarak trafiği aksattı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal ordusu himayesinde Burga beldesine ait arazilere karavan yerleştirdiğini söyledi.

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca Filistinli sürücülerin trafikteki seyirlerini aksatmak amacıyla Cenin-Nablus karayolunda otomobil lastikleri yaktıklarını bildirdi.

İşgal yönetimi, Burga ve Seyletu’z-Zahr beldelerine ait araziler üzerinde kurulu Homeş Yahudi Yerleşkesi’ni 2005 yılında boşaltmıştı.

Batı Yaka’da işgalcilere ait 474 ve Kudüs’te de 29 Yahudi yerleşkesi bulunuyor ve söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil ediyor.

Batı Yaka ve Kudüs’teki 503 yerleşkede yaklaşık 800 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. İşgal güçlerinin himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler neredeyse her gün Filistinlilere, evlerine ve arazilerine saldırıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Ağustos 2020 (21) içerik yüklenmiştir.