Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Filistinlilere Ait Arazilere Karavan Yerleştirdi

Siyonist yerleşimciler bu sabah (5 Aralık Perşembe) Nablus kentinin kuzeyindeki Burga beldesi arazilerine karavan yerleştirdi ve Cenin-Nablus karayolunda otomobil lastiği yakarak trafiği aksattı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal ordusu himayesinde Burga beldesine ait arazilere karavan yerleştirdiğini söyledi.

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca Filistinli sürücülerin trafikteki seyirlerini aksatmak amacıyla Cenin-Nablus karayolunda otomobil lastikleri yaktıklarını bildirdi.

İşgal yönetimi, Burga ve Seyletu’z-Zahr beldelerine ait araziler üzerinde kurulu Homeş Yahudi Yerleşkesi’ni 2005 yılında boşaltmıştı.

Yahudi yerleşimcilerin emrivaki yaparak el koymak istedikleri Filistinlilere ait arazilere karavan yerleştirdikleri belirtildi.

Batı Yaka’da işgalcilere ait 474 ve Kudüs’te de 29 Yahudi yerleşkesi bulunuyor ve söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil ediyor.

Batı Yaka ve Kudüs’teki 503 yerleşkede yaklaşık 800 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. İşgal güçlerinin himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler neredeyse her gün Filistinlilere, evlerine ve arazilerine saldırıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 13 Ağustos 2020 (33) içerik yüklenmiştir.