Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Filistinlilerin Araçlarına Saldırdı

Fanatik Yahudi yerleşimciler dün (21 Ekim Pazartesi) gece El-Leben Eş-Şarkiyye köyü yakınlarında Nablus-Ramallah karayolu üzerinde Filistinlilere ait araçlara saldırdı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, El-Leben Eş-Şarkiyye köyünün güneyinde ve Maale Levona Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilerin taşladığı araçlardan bazılarında hasar meydana geldi.

Batı Yaka’da işgalcilere ait 474 ve Kudüs’te de 29 Yahudi yerleşkesi bulunuyor ve söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil ediyor.

Batı Yaka ve Kudüs’teki 503 yerleşkede yaklaşık 800 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. İşgal güçlerinin himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2020 (25) içerik yüklenmiştir.