Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist yerleşimciler, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Bir grup Siyonist yerleşimci, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Baskın sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma yaşandı.

Siyonist yerleşimciler bugün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledikten sonra İslam karşıtı sloganlar atmaya başladılar. Bu olayın ardından Siyonist yerleşimciler ile Siyonistler arasında çatışma yaşandı.

Öte yandan, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Hüseyin Ebu Kuveyk, siyonist işgal rejiminin cumhurbaşkanı Yitzak Hertzog’un dün (28 Kasım Pazar) Batı Şeria’nın El-Halil şehrinde bulunan Hz. İbrahim Camisi’ne baskın düzenlemesine cevap olarak Filistin’in bütün şehirlerinde ve köylerinde direnişin ve eylemlerin artırılması çağrısında bulundu.

Batı Şeria Bölgesi Filistin Seçimler Merkez Konseyi’nde Hamas temsilcisi olarak da görev yürüten Ebu Kuveyk yaptığı basın açıklamasında, Hz. İbrahim Camisi’ne baskın düzenlenmesinin ve yahudileştirme faaliyetlerinin Müslümanların dinlerine ve kutsal varlıklarına karşı işlenen çirkin bir suç ve vahşi bir savaş olduğunu vurguladı.

Ebu Kuveyk, işgal rejimi cumhurbaşkanının İbrahim Camisi haremine baskın, orada Telmudi ayinler düzenleme ve aşırı görüşlere sahip siyonistlerin dini okullarının öğrencilerini, Müslümanların kutsal mekanlarının kirletilmesi amacıyla bu ayinlere katılmaya çağırma konusundaki ırkçı tavrına mutlaka karşılık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.