Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Nablus’un Güneyinde Filistinlilerin Evlerine Saldırdı

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus kentinin güneyinde dün akşam (16 Eylül Pazartesi) Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin evlerine saldırdı.
Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, onlarca Yahudi yerleşimcinin Aynabus köyünün kuzey kesimindeki evlere saldırdığını ve köy sakinlerinin yerleşimcilere karşı koyduğunu söyledi.
Yahudi yerleşimciler dün ayrıca Nablus’un güneyindeki Duma köyüne saldırdı.
Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin köy sakinlerine ait araçların lastiklerini tahrip ettiğini ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdığını söyledi.
Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin aracını tahrip ederek evinin duvarına ırkçı sloganlar yazdığı Filistinlilerden birinin Murad Ahmed Devabişe olduğunu açıkladı.
İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.
Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.