İşgalci İsrail Rejimi

Siyonistler Netanyahu’nun istifası için sokaklara döküldü

Siyonist rejim İsrail’de binlerce kişi yolsuzlukla suçladıkları başbakan Netanyahu’nun istifası için sokaklara döküldü.

Irkçı İsrail’de binlerce kişi, hakkındaki yolsuzluk davası, koronavirüs salgınıyla mücadeledeki başarısızlığı nedeniyle Başbakan Binyamin Netanyahu’nun istifasını istedi.
Irkçı İsrail’in Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberine göre, yaklaşık 10 bin kişi Netanyahu’nun Batı Kudüs’teki evinin önünde protesto gösterisi yaptı.

Öte yandan başkent Tel Aviv de dahil ülkenin farklı kentlerinde binlerce gösterici, Netanyahu’nun istifası için sokaklara döküldü.

Haberde, İsraillilerin, “Kara Bayraklılar” ile “İsrail’de İktidarda Kalite Hareketi”nin başını çektiği gösterilerde, “Bu yolsuzluğa savaştır” ve “Bu demokrasinin geri gelmesi için protestodur” şeklinde sloganlar attığı aktarıldı.

Yaklaşık 3 aydan bu yana ırkçı rejim İsrail’in farklı kentlerinde Netanyahu karşıtı gösteriler düzenleniyor.

Gösteriler, bir hafta önce Netanyahu ile koalisyon ortağı Savaş Bakanı Benny Gantz arasında tartışmaya yol açmıştı.

Netanyahu, 2 Ağustos’ta hükümetinin haftalık kabine toplantısında yaptığı konuşmada, başta Kudüs’te olmak üzere ülkenin neredeyse her yerinde düzenlenen gösteriler için “Demokrasiyi ayaklar altına alma girişimi” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Savaş Bakanı Gantz, Netanyahu’nun bu sözlerine karşılık, “Protesto gösterileri demokrasinin can damarıdır. Gösterilere izin vermeliyiz ve göstericileri korumalıyız” demişti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.