HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Siyonistlerin İran’a karşı asılsız iddialarına İngiltere de ağız birliği yaptı

İngiltere Dışişleri Bakanı dün Siyonistlerle ağız birliği yaparcasına, Umman Denizi’nde hedef olan bir gemiyle ilgili olarak İran aleyhinde asılsız ithamda bulundu.

Fars Haber Ajansı’na göre, Dominic Raab, Siyonistlerin İran’a yönelik iddialarını tekrarladı ve Umman Denizi’nde İsrail gemisine yapılan saldırının arkasında Tahran’ın olduğunu iddia etti.

Cuma sabahı, “Deniz Ticaret Operasyonları” adlı bir İngiliz askeri grubu kısa bir açıklamada, Umman Denizi’nde bir geminin hedef alındığını iddia etti.

İngiliz Savunma Bakanlığı daha sonra geminin Siyonist rejime ait olduğunu açıkladı.

Bu olayla ilgili  haberin yayınlanmasının ardından Siyonistler en başından beri hiçbir delil olmaksızın İran aleyhinde suçlamada bulundular. 

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Pazar günü Siyonist rejimin İran’a yönelik suçlamalarına tepki göstererek, Kudüs’ün işgalcisi  rejimin bunu ilk kez yapmadığını vurguladı. 

Hatibzade, Siyonist rejimin ayak bastığı her yere güvensizlik, şiddet ve terörü de beraberinde götürdüğünü belirterek, “Mevcut durumun sorumluları, Kudüs’teki işgalci rejimin ayaklarını bölgeye açanlardır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.