Filistinİngiltereİşgalci İsrail Rejimi

Siyonizm’in Hamisi İngiliz Parlamentosu Hamas’ı terörist ilan etmeyi kabul etti

Siyonizm’in Hamisi İngiliz Parlamentosu Cuma günü Filistin İslami Direniş Hareketi’ni (Hamas) devam eden Filistin karşıtı politikaları ve Siyonist rejime desteğinin bir parçası olarak terör örgütü ilan etmeyi kabul etti.

Fars Haber Ajansı’na göre, İngiliz Parlamentosu’nun onayı ile Filistin İslami Direniş Hareketi İngiltere’de resmen terör örgütü haline geldi ve bu ülkedeki tüm faaliyetleri yasaklanacak.

Geçen Cuma günü, İngiliz hükümeti, işgalci Siyonist rejime hizmet çerçevesinde, Filistin İslami Direniş Hareketi’ni (Hamas) terör örgütü listesine aldı.

Bu arada Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), İngiliz hükümetinin kararını eleştiren bir açıklama yaparak, İngiliz kararının işgalci Siyonist rejimden yana olduğunu vurguladı.

Hamas, Filistin halkına ve İngiltere ile Avrupa’daki Filistin davasının destekçilerine, Londra’nın Filistin İslami Direniş Hareketi’ne karşı kararını kınama çağrısında bulundu.

Son yıllarda Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) direnişini artırmış ve çok sayıda füze denemesi ve askeri tatbikat yaparak Siyonist rejime karşı caydırıcılık yapmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.