HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye Cumhurbaşkanı Esad Kurban Bayramı Namazını Homs Halit Bin Velit Camiinde Kıldı

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad bugün mübarek Kurban Bayramı namazını Homs Sahabe Halit Bin Velit Camiinde kıldı.
Cumhurbaşkanı ile birlikte bayram namazını Vakıflar Bakanı, Cumhuriyet Genel Müftüsü, Homs Valisi, Sosyalist Arap Baas Partisi Sekreteri, Halk Meclisi bazı üyeleri, İslam din alimleri ve vatandaşlar Homs Vakıflar Müdürü Şeyh Isam el Masri imamlığında kıldılar.

Şeyh el Masri, vatanı ve vatanın yüce Allah katındaki statüsünü savunmak için insanlara sabrı öğreten ve kurban ve kurtuluş değerlerini ve şehadet değerini aşılayan bayramın yüce anlamlarını vurguladığı bayram hutbesini okudu.
Bayram vaizi, “Homs’taki kahraman Halid bin Velid’in mezarının yanındayız, burayı İslam’ın imajını ve imanın hakikatini çarpıtmaya çalışan terör lekesinden arındıran Suriye Arap Ordusunun şehit ve yaralı aileleri vefasına ilan ediyoruz ve diyoruz ki, “Bizler güzel söz, ılıman düşünce ve açık fikirlilikle yanınızdayız sayın Cumhurbaşkanım” diyoruz.

Şeyh el Masri, yemin hitabınızın içerdiği anlamlar içinde yer alan inançların, ahlakın ve Araplılığın toplumdaki önemine, bu ülkede geleceğin temel direklerinden biri olarak ve çeşitliliği bakımından zengin, güçlü ve uyumlu bu halk için önemine dikkat çekti.
Bayram vaizi, Suriye’yi düşmanlarının tuzaklarından koruması, topraklarına güvenlik ve emniyeti geri getirmesi, ordusunu desteklemesi, şehitlerine rahmet etmesi ve yaralılarını iyileştirmesi ve Cumhurbaşkanı Esad’ı koruması için Yüce Allah’a dua ederek sona erdirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.