Suriye

Suriye cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk aşaması başladı

Suriye’nin Sidney’deki fahri konsolosu Maher Dabbağ, SANA’ya Sidney’deki konsolosluğun ve Melbourne’daki ofisinin Avustralya’da ikamet eden ve daha önce seçim listelerine kayıt yaptıran Suriyelilere kapılarını açtığını belirtti.

Dabbağ, seçim sürecinin bugün Avustralya saatiyle sabah 7’de başladığını ve bugün akşam 7’de sona ereceğini ekledi.

Dabbağ, Avustralya’da ikamet eden Suriyelilerin işbirliğiyle konsoloslukta seçim sürecinin tüm gerekliliklerinin mevcut olduğunu ve prosedürlerin sorunsuz ilerlediğini dile getirdi.

Öte yandan, Malezya’daki Suriye toplumu üyeleri, cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmak için başkent Kuala Lumpur’daki Suriye büyükelçiliğinin karargahına ulaşmaya başladı.

Tokyo’daki Suriye Büyükelçiliği ise, Japonya’da ikamet eden Suriyelilerin Cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanmaları için de sandıkları açtı.

Bu arada, Çin’in başkenti Pekin’deki büyükelçiliğimizin personeli ​Çin’de ikamet eden Suriyelilerin seçimlerde oy kullanmaları için sandıklar açıldığını belirtti.

Avustralya, Japonya, Çin, Malezya, Endonezya, Pakistan,Hindistan, Umman, İran, Ermenistan, Kıbrıs, Irak, Ürdün, Rusya, Belarus, BAE ve Lübnan gibi ülkelerde düzenlendi.

Suriye’de ise cumhurbaşkanlığı seçimleri 26 mayısta düzenlenecek.

Beşar Esad, Abdullah Selum Abdullah ve Mahmud Ahmed Merai, bu seçimlerde yarışan 3 adaydır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.