Suriye

Suriye direniş modeli ile diplomasiyi halkın lehine çevirdi

Yargı Erki insan hakları merkezi sekreteri Ali Bakıri Keni, Suriye’nin Tahran büyükelçisi Şefik Deyyub’la görüşmesinde, Suriye devleti direniş modeli ile askeri sahayı ve diplomasiyi halkın lehine çevirdiğini vurguladı.

Yargı Erki insan hakları merkezi sekreteri Ali Bakıri Keni, Suriye’nin Tahran büyükelçisi Şefik Deyyub’la görüşmesinde, Suriye topraklarını teröristlerin varlığından temizlemek, Şam yönetiminin diplomasi ve savaş meydanlarında kesin zaferinin delili olduğunu belirtti.

Amerika ve Avrupa artan bir şekilde uluslararası insan hakları merkezlerinin kapasitelerini İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye gibi bağımsız ülkelere karşı kullandığını kaydeden Bakıri Keni şöyle ekledi:

Başta İran ve Suriye olmak üzere, direniş cephesinde yer alan devletlerin Amerika ve Avrupa’nın bölge milletlerine karşı politikalarını ve uygulamalarını uluslararası çevrelerde ifşa etmek üzere daha ciddi işbirliği, önemli bir zarurettir.

Bakıri Keni, direniş modeli, bölgenin bağımsız milletlerinin çıkarlarını temin etmek ve toplumları halkın isteklerine göre yönetmekte en etkili ve en iyi model olduğunu, bugün direniş her zamankinden daha güçlü ve siyonistler her zamankinden daha zayıf konumda olduklarını vurguladı.

Görüşmede Suriye büyükelçisi Deyyub da iki ülkenin dünyaya yeni bir model sunmak üzere insan hakları alanında işbirliğini olumlu karşılayarak şöyle dedi:

Amerika ve müttefiklerinin sömürücü politikaları ve milletlere dayattıkları illegal yaptırımlar, bu zümrenin iki yüzlülüğünü ve insan haklarını savundukları iddialarının yalan olduğunu herkese göstermiştir.

İran ve Suriye Batılı devletlerin insan haklarını kötüye kullanmaları ile mücadelede işbirliği yapmaları gerektiğini kaydeden büyükelçi Deyyub, direniş ekseni de bölgenin geleceğini bölge milletlerinin çıkarları doğrultusunda belirlemesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.