AvrupaSuriye

Suriye dışişleri bakanlığından AB’ye sert tepki

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’nin Suriye’ye karşı savaşa katılımı ve Suriye halkının kanının dökülmesinde ve kazanımlarını yok etmede suçlu olduğunu gösterdiğini bildirdi.

Suriye Resmi Haber Ajansı’na (SANA) göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı dün Avrupa Birliği’nin kendisinii gerçeklerden ve Suriye’ye karşı baskıcı savaşa tam katılımını ve Suriye’nin kanını döküp yok etme sorumluluğundan tamamen uzaklaştığını bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

Suriye, AB’nin Şam’a karşı tek taraflı, insanlık dışı önlemlerinin yeniden başlamasının, sözünü ettiği değerlerin yanlışlığını ve Suriye’ye karşı yürüttüğü baskıcı savaşa katılımını gösterdiğini vurgulayarak, Suriye’ye karşı savaşın boyutlarını ve yönlerini ortaya koyuyor.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’nin Suriye’ye karşı devam eden tek taraflı insanlık dışı eylemleri yeniden değerlendirmesinin AB’yi ifşa ettiğini ve övdüğü yanlış değerleri kanıtladığını, çünkü bu sert eylemlerin Suriye vatandaşlarının en basit insan haklarını hedef aldığını ve bunun uluslararası insan hakları ihlallerinin açık bir göstergesi olduğunu bildirdi.

Avrupa Birliği Konseyi Perşembe akşamı Suriye’ye uygulanan yaptırımları bir yıl daha uzatma kararı aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.