Haberler

Suriye halkı Amerikalı işgalcilerin konvoylarını engelledi

Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseke eyaletindeki iki köyün sakinleri, ABD terör güçlerinin konvoylarının geçişini engelledi.

Suriye resmi haber ajansı SANA dün, Haseke vilayetindeki Tel el’Zeheb ve el-Salihiye köylerinin sakinlerinin, işgalci ABD ordusunun çok sayıda zırhlı araç ve çok sayıda askerden oluşan konvoylarının iki bölgeden geçmesini engellediğini ve konvoyların geri dönmek zorunda kaldığını bildirdi.

Haseke ilinin Kamışlı ilçesine bağlı el-Demhiye ve Ebu Zevil köylerinin sakinleri de Perşembe günü ABD terörist birliklerinin köylerinden geçmesine engel oldu.

ABD ordusu ve bağlantılı terör unsurları, uzun süredir Suriye’nin kuzeyinde ve doğusunda yasadışı olarak bulunuyor ve ülkenin petrol kaynaklarını ve tahıllarını yağmalamanın yanı sıra bölgedeki Suriye halkı ve Suriye ordu güçlerine karşı saldırılarda bulunuyorlar.

Suriyeli yetkililer, ABD ve müttefiklerinin Suriye’deki eylemlerinin “işgal” teşkil ettiğini defalarca vurguladılar. ABD, Suriye’deki teröristlerin en büyük destekçisidir

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.