HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye, İran’a yönelik asılsız suçlamaları kınadı

Suriye hükümeti, Siyonist rejim, ABD ve bazı Batılı ülkelerin İran’a yönelik son asılsız iddialarını şiddetle kınadı.

SANA haber ajansına göre, Suriye, ırkçı “İsrail”, ABD yönetimi ve bazı Batılı ülkelerin İran’a yönelik asılsız suçlamalarını şiddetle kınayarak  bu yanlış iddialar ve histerik kampanya karşısında İran’la dayanışmasını ve yanında olduğunu yeniledi.

Suriye Dışişleri Bakanlığından resmi bir kaynak dün SANA’ya yaptığı açıklamada, “Suriye Arap Cumhuriyeti, İran İslam Cumhuriyeti’nin sistematik olarak hedef alınması çerçevesinde “İsrail”, ABD yönetimi, İngiltere ve bazı Batılı ülkeler tarafından yapılan uydurma suçlamaları şiddetle kınıyor” dedi.

Kaynak, “Suriye Arap Cumhuriyeti, bu asılsız iddialar ve histerik kampanya konusunda İran İslam Cumhuriyeti ile dayanışmasını ve duruşunu tazelerken, İran’ın bu yenilenen Amerikan ve Batı hedefini hedef alma adımını engelleyebileceğinden emindir” diye ifade ederek, “Ayrıca İran’ın ulusal tercihlerine ve Batı’nın ve Siyonist oluşumun bölgede kaos yaratma ve gerilimi artırma politikalarına karşı bölgede istikrarı sağlamadaki yapıcı rolü üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.. Özellikle İran İslam Cumhuriyeti, İsrail’in Batılı ülkelerin ve bölgedeki müttefiklerinin desteğiyle gerçekleştirdiği bu tür eylemleri yapmayacağını teyit ettiğinden beri” ifadeleri sözlerine ekledi.

ABD, siyonist rejim ve Batılı müttefiklerinin, koordineli ve şüpheli bir girişiminde, Hind okyanusunun kuzeyinde Umman kıyılarında siyonist bir şirkete ait bir  petrol tankerine düzenlenen saldırıyla ilgili olarak İran’a yönelik asılsız suçlamalarda bulunulmuş ve İran ise bu iddiaları reddetmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.