FilistinİranSuriye

Suriye merkezli Filistin hareketlerinin temsilcileri İran’ın Şam büyükelçisi ile görüştü

Suriye merkezli çeşitli Filistin hareketlerinin temsilcileri, Şam’da İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi ile bir araya geldi.

İran’ın Suriye Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, El Fetih ve İntifada hareketleri, Demokratik Cephe, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Halk Direniş Cephesi temsilcilerinin İran’ın Suriye Büyükelçisi Mehdi Sobhani ile yaptığı görüşme sırasında çeşitli Filistinli grupların Tümgeneral Kasım Süleymani’nin şehadetinin ikinci yıldönümünü anmaya yönelik programları incelendi.

El Fetih ve İntifada siyasi bürosu üyesi ve Filistin Grupları Koalisyonu sekreteri Ebu Yasir el-Mesri, İran’ın Filistin davasına verdiği desteği övdü ve general Kasım Süleymani’nin rolüne övgüde bulundu.

El-Mesri, “İran, Suriye ve Hizbullah’ın yardımı olmasaydı Filistinli gruplar Siyonistlerin zorbalığına direnemez ve İslam tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Seyfül Kudüs operasyonuna giremezdi.” dedi.

İran’ın Suriye Büyükelçisi de Şehit Süleymani’yi sadece İran’ın değil, İslam dünyasının ve dünyadaki tüm özgürlükçülerin mensubu kabul ederek, şehadet yıl dönümünde Filistinli grupların çabalarına teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (16) içerik yüklenmiştir.