Suriye

Suriye Ordu Hava Savunması günde yaklaşık 5.000 uçuşu izliyor

Suriye’de Ordu Hava Savunma Çalışmaları ve Araştırma Merkezi başkanı, Ordu Hava Savunmasının günde 5.000 uçuşu izlemedeki başarısını duyurdu.

2. Tuğgeneral Cevad Sultaniye, “Ordu hava savunma gücü günde 4.800 uçuşu ve yılda 1.728.000’den fazla uçuşu izliyor.” dedi.

Tuğgeneral Sultaniye, “Hava savunma kuvveti silahlı kuvvetlerin birinci önceliği, ilk set ve savaş alanının ön cephesidir ve düşmana ilk müdahale eden kuvvettir.” dedi.

Tuğgeneral Sultaniye’ye göre, Hava Savunma Kuvvetleri en gelişmiş ekipmana, sistemlere ve silahlara sahiptir ve küresel teknoloji çerçevesinde hareket etmektedir.

Suriye Ordu Hava Savunma Çalışmaları ve Araştırma Merkezi başkanı ayrıca şöyle dedi: “Çeşitli tehditlere, yaptırımlara ve kısıtlamalara rağmen, Hava Savunma Kuvvetleri 40 yılı aşkın bir süredir savunma ve hazırlık durumu açısından büyük bir ilerleme kaydetti.

Ordu hava savunma gücünün kutsal savunma sırasındaki konumunu ve önemini anlatan Tuğgeneral Sultaniye, “Sekiz yıllık savunma boyunca, ordu hava savunmasının yetenekleri ve etkinliği pratik bir şekilde test edildi ve bu alanda parlak bir başarı elde etti.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.