HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu Deraa’da teröristlerin karargahını hedef aldı

Suriye ordusu, Deraa el-Beled bölgesinde silahlı terörist grupların vardığı bir anlaşmayı ihlal ettikten sonra karargahlarını ve silah merkezlerini hedef aldı.

Sana Haber Ajansı’nın Pazartesi günkü haberine göre; Güneydeki Deraa vilayetinde Suriye ordusu birlikleri, ABD destekli terör gruplarının yerleşim alanlarını hedef aldığı Deraa el-Beled’deki teröristlerin karargahını ve füze platformlarını, hedef alarak saldırdı.

Habere göre, son günlerde silahlı terör grupları yerleşim bölgelerine ve ordu kontrol noktalarına saldırarak barışçıl çözüm çabaları kapsamında Suriye ordusuyla varılan anlaşmaları bir kez daha ihlal ettiler.

Teröristlerin Deraa el-Beled’den Suriye’nin kuzeyine çıkarılması için, geçen hafta varılan anlaşma kapsamında, eski gümrük bölgesinde toprak ve beton bariyerler kaldırıldı ve çok sayıda otobüs hazırlansa da teröristler otobüse binmeyi reddettiler ve bölgeyi terk etmediler.

Terör örgütleri, hükümetin barışçıl çözüm çabalarının bir parçası olarak sunduğu barış anlaşmasını kaçıncı kez ihlal ettiler./

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (1) içerik yüklenmiştir.