HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Suriye siyonist İsrail’in saldırıları hakkında BM’ye itiraz etti

Suriye Dışişleri Bakanlığı BM Genel Sekreteri ve BM güvenlik konseyi dönem başkanına yazdığı mektuplarda korsan İsrail’in Şam’a düzenlediği son saldırılara itiraz etti.

SANA’nın haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, siyonist rejim İsrail’in korkakça Suriye topraklarına saldırıları Suriye milletine yönelik cinayetleri ve terör örgütlerine destek doğrultusunda yapıldığını ve bir amacı da Suriye krizinin siyasi yollardan çözümlenmesine mani olmaya çalışmak olduğunu belirtti.

Açıklamada, siyonist rejimin Suriye’ye art arda saldırıları Şam yönetimini terör örgütleri ile mücadeleden alıkoyamayacağı vurgulandı.

Açıklamada, Suriye devleti bir kez daha BM güvenlik konseyi ve genel kurulundan teşkilatın bildirgesi çerçevesinde görevini yerine getirerek bu saldırıları kınamalarını ve bir daha tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri almalarını istedi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye hava savunması Cuma günü sabah saatlerinde başkent Şam çevresinde düşman nesnelere karşı koyduğunu duyurdu.

Bazı kaynaklar, saldırı korsan İsrail tarafından yapıldığını belirtti.

Siyonist İsrail Suriye’de Esad yönetimine karşı savaşan terör örgütlerine destek vermek üzere arada bir Suriye topraklarına saldırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.