İranSuriye

Suriye’den İran ile ilişkileri geliştirmeye vurgu

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad iki ülkenin ortak hedefleri ve en başta Filistin milletine destek ve Beytulmukaddes başkentli bağımsız Filistin devletinin kurulması olmak üzere İran ve Suriye arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaptı.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikdad Pazar günü Şam’da İran ve Filistin parlamentoları dostluk grubunun İranlı eşbaşkanı Emir Hüceste başkanlığındaki parlamenter heyetle görüştü.

Görüşmede Mikdad Suriye ve İran parlamentoları arasındaki güçlü ilişkileri takdir ettiği açıklamasında ABD Başkanı Donald Trump’ın Sipahiler Ordusu’nun adını sözde terör örgütleri listesine almasını şiddetle kınadı.

Görüşmede İranlı parlamenter Hüceste de Suriye devleti ve milletinin bölgede ABD ve uyduları tarafından desteklenen terörle mücadelede elde ettiği zaferi kutladı. Hüceste, İran milleti ve devleti terörle mücadele sürecinde Suriye’nin yanında yer almaya devam edeceğini vurguladı.

İran ve Filistin parlamentoları dostluk grubunun İranlı eşbaşkanı Emir Hüceste, Amerika Başkanı Donald Trump’ın işgal altındaki Golan tepeleri ile ilgili illegal kararını kınadığını, Golan tepeleri Suriye topraklarının ayrılmaz bir parçası olarak kalmaya devam edeceğini belirtti.

Hüceste ayrıca Amerika devletinin Kudüs’ü işgalci siyonist rejim İsrail’in başkenti olarak tanımasını şiddetle kınadı ve İslami Şura Meclisi Filistin milletinin Kudüs’ü Filistin’in başkenti olması yolunda verdiği mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı