AmerikaSuriye

Suriyeliler Amerikan konvoyunun geçişini engellediler

Suriye’nin kuzeydoğusunda Haseke ilinde bir köyün sakinleri, terörist Amerikan güçleri konvoyunun köylerine girmesini engelledi.

El-Alem’in bildirdiğine göre Kamışlı’ya bağlı el-Selam Aleyküm köyü halkı dün Suriye ordu güçlerinin işbirliği ile Amerikan terörist güçleri konvoyunun köylerine girmesini engellediler.
Geçen Cuma günü de Tel el-Zeheb ve el-Salihiye köyleri ahalisi bir kaç zırhlı araçtan oluşan Amerikan işgal ordusu konvoyunun köylerine girmesini engelleyerek onları geri dönmeye mecbur kıldılar.
Amerikan işgal ordusu ve bağlantılı terör unsurları, uzun süredir Suriye’nin kuzeyinde ve doğusunda yasadışı bir şekilde varlıklarını sürdürürken, ülkenin petrol ve tahıl kaynaklarını yağmalamanın yanı sıra bölgedeki Suriyelilere ve güçlere karşı da eylemlerde bulunuyorlar.
Suriyeli yetkililer, teröristlerin en büyük destekçisi olan Amerika ve işbirlikçilerinin Suriye’deki eylemlerinin, “işgal” teşkil ettiğini defalarca vurguladılar.
Suriye’deki kriz, 2011’de Suudi Arabistan, ABD ve müttefikleri tarafından desteklenen terörist grupların bölgesel denklemi Siyonist rejim lehine değiştirmeye yönelik büyük bir saldırısıyla başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.