HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’nin kuzeyinde iki ayrı patlama

Suriye’nin kuzeyindeki iki ayrı patlama sonucu bazı siviller hayatını kaybetti ve yaralandı.
Yerel kaynaklar, Haseke kırsalının kuzeybatısında Rasul Ayn kentinde,meydana gelen patlama sonucunda bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini bazılarının da yaralandığını belirtti. Patlamaların bomba yüklü bir araç ve bir motosikletin infilak etmesi sonucu meydana geldiği bildirildi.

Bu arada, Rusya Savunma Bakanlığı, “Nusra Cephesi” teröristlerinin, Suriye Arap Ordusu’nu suçlamak için İdlib kırsalının güneyinde kimyasal silah kullanarak provokasyonlar düzenlemeye yönelik hazırlık yaptıklarını ortaya çıkardı.

Rus Koordinasyon Merkezi Başkanı General Aleksander Grenikefeç bugün yaptığı açıklamada, Rusya Koordinasyon Merkezi’nin, gerginliği azaltma bölgesinde, İdlib’in güneyinde zehirli maddeler kullanarak provokasyon hazırlıkları yapan “Nusra Cephesi” teröristleri hakkında bilgi aldığına işaret etti.

Grenikefeç, edindiği bilgilere göre teröristlerin, Suriye ordusunu sivillere karşı kimyasal silah kullanmakla suçlamak için, yabancı muhabirlerin de katılımıyla Cebel el Zaviye bölgesindeki provokasyonları daha sonra internet’te ve medyada yayınlamayı planladıklarını açıkladı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ekim 2020 (34) içerik yüklenmiştir.