ArabistanYemen

Suudi koalisyonunun saldırısında 5 Yemenli sivil öldü

Yemen kaynakları Salı gecesi, Yemen’in Şebve eyaletinde işgalci Suudi koalisyonunun savaş uçakları tarafından düzenlenen bir saldırıda en az beş Yemenli sivilin öldürüldüğünü bildirdi.

El’Mesire kanalı, Suudi koalisyon savaş uçaklarının Yemen’in Şebve eyaletinde bir yolcu otobüsünü hedef aldığını bildirdi.

El-Mesire kanalına göre, saldırıda en az beş Yemenli sivil öldü ve birkaç kişi de yaralandı.

Yemen haberlerine göre, Yemen donanmasının (Sana hükümetiyle bağlantılı) başkomutanı Tümgeneral Muhammed el-Kadiri, Bender el-Hadide kıyılarında büyük bir BAE destek gemisine el konulmasına tepki olarak ”Geminin Yemen sularına girdiğini” söyledi.

El-Kadiri, Yemen kıyılarının turizm için bir yer olmadığını, Yemen bölgesinin sularına uluslararası kabul görmüş yasalara uymadan girenlerin derhal gözaltına alınacağını ve bu konuda hiçbir ülkenin ihmal edilmeyeceğini vurguladı.

El-Arabiye Pazartesi günü, Yemen Ensarullah hareketinin el-Hedide şehri yakınlarında BAE bandıralı bir kargo gemisine el koyduğunu iddia etti. Suudiler, geminin Sokotra adasındaki bir Suudi hastanesi için tıbbi ekipman taşıdığını iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.