Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Tafiş: İşgal Güçleri El-İseviyye’de Filistinlileri Topluca Cezalandırıyor

Filistin Parlamentosu üyesi Beytlahim milletvekili Halid Tafiş, işgal güçlerinin Kudüs halkını ve El-İseviyye beldesi sakinlerini hedef alan saldırılarının işgal rejimi kurulduğundan bu yana işlediği cinayetlere eklendiğini söyledi.

El-İseviyye beldesinde yaşananların topluca cezalandırma olduğuna işaret eden Tafiş, işgal rejiminin kendi iradesini Filistinlilere ve özellikle de Kudüs halkına zorla dayatamayacağını belirtti.

Milletvekili Tafiş, “Kudüs halkı oldukça güçlü ve dayanıklıdır. İşgalcilerin Kudüslülerle ilgili acı tecrübeleri var. Zaten bu sebeple Kudüs’ün muhafızları olmayı hak ediyorlar” dedi.

Kudüslülere seslenen Tafiş, Kudüs halkının işgal rejiminin politikalarına karşı kenti koruyan sapasağlam bir kaya gibi olduğunu ve işgalcilerin Kudüslülere eziyetten başka bir şey yapamayacağını ifade etti.

Filistin Yönetimi’nin Kudüs’ü savunma konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmediğine dikkat çeken Tafiş, işgal güçlerinin bu sabah Kudüs İşleri Bakanı Fadi El-Hedmi’yi gözaltına aldığını hatırlattı.

Tafiş, Filistin Yönetimi’ni halkını işgal güçlerine karşı her türlü yolla savunma ve koruma görevini yerine getirmeye davet etti.

İşgal güçlerinin cinayetlerinde ve ihlallerinde artış görüldüğünü belirten Tafiş, Bahreyn Çalıştayı’nın ve Arap ülkelerinin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme çabası içine girmelerinin işgal güçlerini cinayetlerini sürdürmeye teşvik ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesine düzenlediği baskın sırasında 20 yaşındaki Muhammed Semir Ubeyd isimli genci şehit etmesi üzerine Perşembe gününden bu yana beldede işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşanıyor.

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde El-İseviyye beldesine baskın düzenleyerek 19 kişiyi gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.