AvrupaArabistan

Tağuti Rejimler, Öz Muhammedi İslam’ın Kalesi İran’a Saldırı Öncesi Bir Araya Gelerek Yok Oluşlarını Hızlandırdı

Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Yunanistan Başbakanı, Riyad’da üst düzey Suudi yetkililerle biraraya geldiği bildirildi.
Arap medyasında yer alan habere göre, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Suudi Arabistan’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ı havalimanında Suudi Arabistan’ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr’ın karşıladığı belirtildi.
Arap medyası, Armen Sarkisyan’ın Suudi Arabistan Valiahdi bin Salman ile katıldığı forumdan, Twitter hesabı üzerinden fotoğraflar ve görüntüler paylaştı.
Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada 26 Ekim’de Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın çalışma ziyareti için Suudi Arabistan’a gittiği duyuruldu.

Öte yandan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Riyad ziyareti kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geldi.
Görüşmeye ilişkin Yunanistan hükümetinden yapılan açıklamada, Atina ile Riyad’ın işbirliğini genişletmek üzere ‘yüksek işbirliği konseyi’ kurma konusunda anlaştığı ve konseyin ilk toplantısının 2022’nin ilk yarısında yapılacağı belirtildi.
Açıklamada, “Görüşme sırasında ikili ilişkilerin kusursuz düzeyi tekrar teyit edildi ve yatırım, enerji, turizm ve savunma gibi karşılıklı çıkar alanlarında işbirliğini daha da derinleştirme ve genişletmeye dair beklentiler ele alındı” denildi.
Her iki tarafın da yakın zamanda kurulan Yunanistan-Suudi Arabistan İş Konseyi’nin ticari bağları güçlendirme konusundaki önemine vurgu yaptığı kaydedilen açıklamada, ayrıca görüşme sırasında yatırım girişimleri ve işbirliği projelerini teşvik etme yönündeki adımların değerlendirildiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.