İşgalci İsrail RejimiFilistin

Tahir: Yakında askeri yöntem dahil değişik yöntemlerle tavrı sertleştirme başlayacak

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC)’nin ileri gelen liderlerinden ve Siyasi Daire sorumlusu Mahir Et-Tahir, Filistinli direniş hareketlerinin önümüzdeki dönemde işgale karşı tavırların sertleştirilmesi konusunu değişik boyutlarıyla ele aldıklarını söyledi.

Tahir, El-Meyadin kanalına dün (7 Aralık Salı) akşam yaptığı açıklamada; “Askeri seçenek de dahil olmak üzere değişik yöntemlerle tavrın sertleştirilmesi süreci yakında başlayacaktır. İşgal rejimi, halkımızın mensuplarına yönelik terörist uygulamalarının bedelini ödemek zorunda kalacaktır.” dedi.

Filistin halkının önünde çok fazla seçenek bulunmadığını belirten Tahir; “Boş hayallerle ve görüşmeler diye isimlendirilen oyalamalarla zihinlerin rehin alınmasına artık yeter.” diye konuştu.

Gelişmelerin artık yeni bir sürece girdiğini vurgulayan Tahir, birtakım ekonomik yardımlar karşılığında işgale karşı kapsamlı direnişi tamamen devreden çıkarmanın söz konusu olamayacağını vurguladı.

Tahir; “Filistin halkı olarak bizim davamız ulusal kurtuluş davasıdır. Bunun temeli de şu işgalin ortadan kaldırılmasıdır. O yüzden direnişin şiddetini artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.