Irakİran

Tahran belediyesi Bağdat belediye projelerinde işbirliğine hazırdır

Tahran Belediye Başkanı Piruz Henaçi, Tahran Belediyesi’nin Bağdat belediyesinin projelerinde işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Tahran belediye başkanı, bugün Irak Milli Hikmet Hareketi lideri Seyyid Ammar Hekim’le görüşmesinde, Tahran belediyesinin yeteneklerini ve potansiyeline temasla, İranlı şirketlerin, metro projesi, yeşil alan, çöplerin yeniden değerlendirilmesi ve tarihi eserlerin restorasyonu gibi bir çok alanda çok başarılı tecrübelere sahip olduklarını belirterek, İran şirketlerinin bu alanlardaki deneyimlerini  Bağdat ve Irak’ın diğer şehirleri için kullanabileceklerini söyledi.

Seyyid Ammar Hekim de,  İran İslam Cumhuriyetinin  değişik alanlardaki ilerlemelerine temasla,  başta şehir projeleri olmak üzere iki ülkenin değişik alanlarda işbirliğine sıcak baktıklarını ve önem verdiklerini  söyledi.

Tahran belediye başkanı  dün bir heyet başkanlığında Bağdat belediye başkanının ikili işbirliği çerçevesinde görüş alış verişi yönünde daveti üzerine Bağdat’a gitmişti. 

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mayıs 2020 (19) içerik yüklenmiştir.