İran

Tahran Cuma hatibi: İslami nizam bölgenin güvenliğini arttırdı

Tahran Cuma hatibi Hüccetülislam Muhammed Hasan Ebu Torabifard, İran İslam Cumhuriyeti nizamı bölgede güvenlik seviyesini anlamlı bir şekilde geliştirdiğini vurguladı.

Bu hafta Tahran Cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Ebu Torabifard şöyle dedi:

Amerika ve siyonist rejim İsrail Batı Asya bölgesinde istikrarsızlık etkenleriyken, İslami nizam bölgede güvenlik seviyesini anlamlı bir şekilde geliştirdi ve yolu sadece İran için değil, tüm İslam dünyası için güç üretmeye açmış oldu.

Hüccetülislam Ebu Torabifard İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin bölgede ve dünyada güvenliğin sağlanmasında ifa ettiği rolünü hatırlatarak şu vurguyu yaptı:

Şehit Süleymani ve silah arkadaşları tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadele ederek İran, bölge ve hatta Avrupa ve tüm dünya için güvenlik yarattı.

Tahran Cuma hatibi Ebu Torabifard, savunma sisteminin yanında mali sistemin de iktidarla ülkeyi yönetmekte önemine vurgu yaparak, sürdürülebilir ve güvenilir mali kaynak olmadan güvenliğin zirvesine ulaşmanın ve toplumu saadete kavuşturmanın mümkün olmadığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.