Haberlerİranİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Tahran Üniversitesi öğrencileri siyonist rejimin cinayetlerini kınamak için toplandı

Tahran Üniversitesi öğrencileri terör rejimi İsrail’in başta Gazze Şeridi olmak üzere Kudüs ve diğer yerlerde Filistin halkına yönelik cinayetlerini kınayan gösteri düzenlediler.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Tahran Üniversitesi öğrencileri dün İran, Filistin bayrakları ve Lübnan Hizbullah flamalarını taşıyarak Filistin Meydanı’nda toplandılar ve mazlum Filistin halkını destekleyen sloganlar attılar.

Mitingde öğrenciler Farsça, İbranice ve Arapça “İran Filistin’le birlikte” yazılı pankartlar açtılar.

Filistin Meydanı’nda öğle ve akşam cemaat namazlarının ardından öğrenciler “Allahu Ekber, İsrail’e Ölüm, ABD’ye Ölüm ve Cihad Yolu” gibi sloganlar atarak ırkçı İsrail’in Gazze’de başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere Filistin halkına yönelik soykırıma dayalı cinayetleri kınadılar.

Filistin Meydanı’ndaki öğrenciler yürüyüşün kapanış bildirisinde Farsça, Türkçe ve Arapça okuyarak Filistin halkına tam destek verdiklerini ifade ettiler.

Bildiride, alimler ve aydınlardan terör rejimi İsrail ile uzlaşmayı savunan ülkeleri reddetmeleri yönünde aktif faaliyet yürütmeleri istendi.

Bildiride, Nükleer Anlaşma ve insan hakları kuruluşlarının hiçbir zaman Filistin halkının çıkarına yönelik herhangi bir adım atmadığı ve Filistin halkının haklarını tanımadığı vurgulandı.

Yürüyüş sonunda Amerikan ve terör rejimi İsrail bayrakları ateşe verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.