Dünyaİran

Tahran Üniversitesinden 9 akademisyen dünyanın en iyileri arasında

Stanford Üniversitesinin bildirdiğine göre Tahran Üniversitesi Modern Bilimler ve Teknolojiler Fakültesinden 9 akademisyen dünyanın en iyi bilim insanları arasında yer aldılar.

Modern Bilimler ve Teknolojiler Fakültesinin haberine göre Stanford Üniversitesinin bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucu 19 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan listede, tüm dallarda en çok referans gösterilen 100 bin bilim insanı ve bilimsel alanda üstün yüzde 2’nin arasında Tahran Üniversitesi Modern Bilimler ve Teknolojiler Fakültesinden 9 akademisyen yer aldı.
Araştırma, bilim insanlarını, 5 ana dal olan temel bilimler, teknik mühendislik, sosyal bilimler, sanat ve edebiyat ayrıca 22 alt konu alanı ve 176 kategorize dalda sınıflandırmıştır.
Yeni Enerji Mühendisliği ve Çevre dalında Dr. Alibahş Kesaian, Dr. Mehdi Mehrpuya, Dr. Yunes Nurullahi, Dr. Fetullah Pur Feyyaz ve Dr. Hüseyin Yusefi, ayrıca Hava Uzay Mühendisliği dalında Dr. Alirıza Torabi, Dr. Roham Refii, Hava Uzay Mühendisliği ve Uydu dalına Dr. Mehdi Fekur ve Yaşam Bilimleri Mühendisliği, Nanobiyoteknoloji dalında da Dr. Seyid Murteza Hüseyini dünya seçkin bilim insanlarının söz konusu yüzde 2’si arasında yer aldılar.
Araştırmacıların sıralama sürecine girme koşulu en az 5 makale yayınlamaktı. Toplamda yaklaşık 8 milyon bilim insanı incelenerek değerlendirilmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.