Dünyaİran

Tahran’da yaşayan İslam ülkeleri öğrencileri: Vahdet zaferin anahtarıdır

Tahran’da yaşayan İslam ülkelerinden bir grup öğrenci, daha fazla birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, ”Vahdet, emperyalizm karşısında zaferin anahtarıdır” dedi.

Dün akşam (Çarşamba) Emperyalizme Milli Mücadele Günü arifesinde Tahran’da yaşayan Afganistan, Lübnan, Yemen ve Suriye’den çok sayıda öğrenci Lübnan Enformasyon Bakanı’nın son açıklamalarına ve Yemen halkına desteğini bildirdi.

Bu etkinlikte İslam ülkeleri öğrencileri, “Amerika’ya ölüm, siyonist rejim İsrail’e ölüm” gibi sloganlar atarak, gaspçı Siyonist rejime ve cani ABD’ye karşı direniş çağrısında bulundular.

Etkinlik sonunda okunan bildiride şu cümleler yer aldı: ”Yemen halkının yaklaşık yedi yıldır devam eden kuşatması ve savaşın devam etmesi gölgesinde, düşman Suudi ve Amerika, bu saldırganlığı reddeden her türlü ifade özgürlüğüne baskı yapmaya devam ediyor.”

Bildiride ayrıca şu cümlelere yer verildi: ”Bu bildiri, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri gibi başkaları tarafından da tekrarlandı, ancak Suudiler ve Arap ve İslam ülkelerindeki ajanları, ülkelerin bağımsızlığına bakmaksızın, onları arka bahçesi gibi görüyor, halbuki böyle bir tutumu Lübnan ve diğer İslam ve Arap ülkeleri tarafından reddediyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.