İran

Taht Revançi: Tek taraflı zorlayıcı eylemler yaşam hakkının ihlalidir

İran’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, özellikle zorlu korona salgını karşısında, ülkelerin yaşam hakkını ihlal etmek için tek taraflı zorlayıcı eylemler karşısında durma çağrısında bulundu ve bu gibi girişimlere son verilmesini istedi.

İRNA’ya göre, Mecid Taht Revançi, Çarşamba günü BM Nüfus ve Kalkınma Komisyonu’nun 54. oturumunda, uluslararası toplumun acil müdahalesi olmadan yüz milyonlarca insanın şaşırtıcı seviyelerde yoksulluk ve açlıkla karşı karşıya kalacağını söyleyerek “Koronadan kaynaklanan mevcut zor durum nedeniyle, tek taraflı zorlayıcı önlemler, hedef ülkelerdeki sıradan vatandaşların gıda güvenliğini ve beslenmesini ciddi şekilde tehlikeye atmaktadır.” dedi.

İran’ın Birleşmiş Milletler temsilcisi, açıklamasının devamında “Halkı en acımasız ve yasadışı tek taraflı zorlayıcı önlemlere maruz kalan bir ülkenin temsilcisi olarak, bu fırsatı değerlendirmek ve kalkınma hedeflerine tam olarak ulaşılması için tüm bu önlemlerin eksiksiz ve derhal kaldırılması çağrısında bulunuyorum.” dedi.

İran’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, İran’ın üç milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yaptığını belirterek “İran, insani yükümlülüklerini yerine getirmeye devam ediyor ve diğer hizmetlerin yanı sıra, İran’daki kayıtsız mültecilerin çocuklarına İran okullarında okuma fırsatı sunuyor.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.