Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Taht Revançi: Zulüm ve saldırganlığa karşı savunma, Filistinlilerin vazgeçilmez hakkıdır

İran’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Mecid Taht Revançi, zulüm ve saldırganlığa karşı savunmanın Filistinlilerin vazgeçilmez hakkı olduğunu belirterek, ‘BM Güvenlik Konseyi’nin ölümcül sessizliği ile mutlak aktifsizliği ırkçı İsrail rejimini daha vahşi şekilde daha fazla cinayet yapacak kadar cesur kılmıştır’ dedi.

Filistin’de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı BM Güvenlik Konseyi’nde konuşan Taht Revançi, ‘Bu toplantının yapıldığı şu anlarda İsrail rejiminin vahşi güçleri, özellikle Filistin’de gerçek bir katliam gerçekleştiriyor. Gazze Şeridi’nde bugüne kadar şehit olan 58’i çocuk 34’ü kadın 192 kişi var’ diye belirtti.

Terör rejimi İsrail’in savunmasız kadınları korkakça öldürdüklerini ifade eden Taht Revançi, ‘Bebekleri ve çocukları acımasızca öldürüyorlar; Birlikte aileleri acımasızca öldürmekteler; Kutsal yerlere utanmadan hakaret etmekte; konut alanlarını, okulları ve sağlık tesislerini hunharca bombalamaktalar; çılgınca evleri yıkıyorlar ve tek kelimeyle, dört büyük uluslararası cinayeti aynı anda işlemektedirler’ ifadesini kullandı.

‘İsrail güçleri neden bu tür cinayetleri işliyor?’ diye soran Taht Revançi, ‘Çünkü Filistinliler, Doğu Kudüs’ün Filistin mahallelerinde, Şeyh Cerrah ve Silvan’da ve diğer bölgelerde atalarından kalma topraklarını ele geçirmek isteyen İsrail güçlerine karşı seslerini yükseltti’ diye konuştu.

Taht Revançi, ‘Nesillerdir yaşadıkları evlerinin yıkılmasını protesto ediyorlar. Evlerinden zorla tahliyelere direniyorlar ve Ramazan ayı boyunca İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da Müslüman ibadet edenlere yönelik saldırısını protesto ediyorlar. Yanılmayın. Filistinliyseniz ve tecavüz, işgal ve baskı üzerine kurulu ırkçı ve apartheid rejimi altında Filistin’de yaşıyorsanız, bu tür eylemler en büyük günahlardır’ diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.