İran

Tahti Revançi: İran insan kaçakçılığı ile mücadelede uluslararası camianın etkili yardımlarını istedi

İran’ın BM Daimi Temsilcisi Mecid Tahti Revançi, İran’ın insan kaçakçılığı ile mücadele için ulıuslararası camiayı uygun teknik yardımlar yapmaya davet etti.

Tahti Revançi, ABD’nin acımasız yaptırımlarına ve uluslararası destek eksikliğine rağmen, İran İslam Cumhuriyeti güvenlik güçlerinin organize suç gruplarına karşı cesurca savaştığını söyledi.

BM Genel Kurulunun insan kaçakçılığı ile mücadele oturumunda bir konuşma yapan Tahti Revançi, bu suçun en ağır suçlardan olduğunu belirterek, bu tehdit karşısında sınır ötesi örgütlü suçlar konvansiyonu ve eklerinin uygun bir zemin hazırlamaya çalıştığını ve İran’ın konvansiyonu imzalayan ilk ülkelerden biri olarak insan kaçakçılığı ile ilgili mücadelesini aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

İran’ın milli bazda konvansiyonu İslami Şura Meclisinde onayladığını ve resmileşmesinin son aşamada olduğunu belirterek, İran İnsan Kaçakçılıkla Mücadele Komisyonun İçişleri Bakanlığında düzenlendiğini ve bu olayla mücadelenin politika, stratejileri ve planlarının yapıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.