İşgalci İsrail Rejimi

Tahti Revançi: İsrail elebaşıları yargılanmalı

İran’ın BM daimi temsilcisi Macid Tahti Revançi, korsan rejim İsrail Gazze Şeridi’ne son saldırıları sırasında savaş suçu işlediğini, bu rejimin elebaşıları yargılanmaları gerektiğini vurguladı.

İran’ın BM daimi temsilcisi Tahti Revançi, BM güvenlik konseyinin Salı günü silahlı çatışmalarda sivilleri koruma konulu düzenlediği oturumda yaptığı konuşmada, siyonistlerin işgal altındaki Filistin’de işledikleri cinayetlere işaret ederek şöyle dedi:

Siyonistlerin barbarca uygulamaları soykırım, savaş suçu ve beşeriyete karşı cinayetin en bariz örnekleri ve insani ilkelerin ve uluslararası hukukun açıkça ihlalidir.

Tahti Revançi şöyle devam etti:

Bu cinayetlere tepki vermekte BM güvenlik konseyi yine Amerika’nın İsrail rejimine utanç verici desteği yüzünden görevini yerine getiremedi ve hatta basit bir basın bildirisi bile onaylayarak, Gazze’de sivillere yönelik saldırıların durdurulmasını isteyemedi.

Tahti Revançi ayrıca Yemen’de de saldırgan tarafların sivilleri hedef alması ve katliam etmesi, uluslararası hukukun ihlali sayıldığını belirterek, bu cinayetlerin de derhal durdurulmasını istedi.

Tahti Revançi, BM güvenlik konseyinin pasifliği, geçmişte bu tür cinayetleri işleyenleri daha da küstahlaştırdığını belirterek, konseyin gelecekte de pasif kalması, sivillere karşı insanlık dışı uygulamaların sürdürülmesine yol açacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.