İran

Tatbikat’ta Denizde nokta vuruş yapan seyir füzeleri fırlatıldı

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunun 17. Büyük Peygamber -saa- askeri tatbikatının 4. Gününde orta menzilli denizde nokta vuruş yapan seyir füzeleri fırlatılırken devrim muhafızları ordusunun İHA operasyonları devam etti.

Yüzen ve kıyı rampalardan seyir füzelerin fırlatılması ve denizde belirlenen hedeflere eşzamanlı isabeti İslam inkılabı ordusu Deniz Kuvvetleri komutanı amiral Alirıza Tengsiri ve Hatemulenbiya merkez karargahı üst düzeyli komutanlarının katılımı ile gerçekleşti.
Tatbikatın 4. gününde ayrıca devrim muhafızları deniz kuvvetlerinin İHA operasyonları da devam etti. Operasyon sırasında farazi düşmanın istihbarat mevzileri izlenirken Hürmüz Boğazı’nın genel alanı ve doğusu kontrol edilip farazi düşmanın mevzilerine eşzamanlı olarak bir İHA tarafından ateş açıldı.
Bu harekatta farklı muharebe, keşif, optik, sinyal, telekomünikasyon ve çok maksatlı kabiliyetlere sahip 3 İHA aynı anda kullanıldı.
Amiral Tengsiri deniz seyir füzelerinin genç ve inkılapçı İranlı gençler tarafından üretildiğine işaretle, söz konusu füzelerin radardan kaçmak, elektronik harplere karşı dirençli olmak, zor koşullarda hedefi bulmak, yüksek güçlü harp başlıkları ile en hızlı sürede hedefe nokta vuruş yapabilme gibi kabiliyetlerinin bu tatbikatı önceki yıllarda yapılan tatbikattan farklı kıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.