İran

Terör Kurbanlarını Savunma Derneği’nden Hz.İsa Mesih’in (S) doğumu vesilesiyle tebrik

İran’da Terör Mağdurlarını Savunma Derneği, Hz. İsa Mesih’in (S) doğumu yıldönümü ve ilahi dinlerin takipçilerine ve Noel 2022’de dünyadaki tüm Hristiyanlara ve ilahi dinlerin diğer takipçilerine tebrik mesajı gönderdi.

Mesajda şu cümlelere yer verildi: “Bu büyük peygamberin doğum günü, dinlerin öğretilerinin insan hayatında dostluk, barış ve huzurun yaratılmasındaki rolünü gözden geçirmek için bir fırsattır.”

Terör Mağdurlarını Savunma Derneği’nin tebrik mesajında ayrıca şu cümleler yer aldı: ”Faydacılar, silah üretimi ve ihracatına dayalı ekonomilerle etnik ve dini çekişmeyi körüklediler ve uğursuz tekfir, aşırıcılık ve terör fenomeni yoluyla dünyayı barış ve güvenlikten mahrum bıraktılar.”

Mesajda, “Hz. İsa Mesih’in (S) dünyaya, özellikle hz. İsa’nın (s) gerçek takipçilerine mesajı, insan doğasına geri dönmeniz ve başkalarının haklarını ezmeyi ve ihlal etmeyi bırakmanızdır.” dendi.

Terör Mağdurlarını Savunma Derneği mesajında, ”Dünya güçleri, dinlerin öğretilerine gerçek bir bağlılık göstermedikçe ve çıkar uğruna totaliterlik ile silah üretimi ve satışı politikalarını sürdürmeye devam ettikçe, bu bombaların ve silahların külleri altında erkek, kadın ve çocukların sesini duymadıkça hiç bir anmanın değerinin ve anlamının olmayacağına vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.