İran

Teröre karşı gerçek uluslararası ittifakın kurulmasına vurgu

Uluslararası İslami Barış Asamblesi Genel Sekreteri Davud Ameri, teröre karşı gerçek uluslararası ittifakın kurulmasına vurgu yaptı.

Sanal ortamda bazı insani yardım örgütlerine telekonferans yöntemi ile bir konuşma yapan Ameri, Savunma Bakanlığı Araştırma ve Yenilikçilik Kurumu Başkanı ve seçkin nükleer bilimci Muhsin Fahrizade’ye yönelik hain suikast olayına işaret ederek şöyle dedi:

Batı dünyada terörle mücadele ettiği yönündeki yalan sloganlarını atmaya devam ettiği bir sırada, siyonist rejim İsrail bazı devletlerin destekleri ile dünyanın dört bir yanında cinayetlerini ve suikast yapmayı sürdürmektedir.

Ameri, İranlı bilim adamlarına suikast düzenlemek, çakma rejim İsrail’in beşeriyet karşıtı politikalarının bir örneği olduğunu ve tüm uluslararası yasaları ve hukuku açıkça çiğnediği anlaşıldığını belirterek, terör tüm boyutlarda menfur ve reddedilen bir uygulama olduğunu ve küresel barış ve güvenliği tehlikeye attığını kaydetti.

Uluslararası İslami Barış Asamblesi Genel Sekreteri Davud Ameri, uluslararası toplum yolunu terörist İsrail rejimi ve bu rejime destek veren devletlerden ayırması ve bağımsız ülkelere güvenli bir gelecek için yeni bir yol belirlemesi gerektiğini ifade etti.

Silahlı teröristler 27 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde Savunma Bakanlığı Araştırma ve Yenilikçilik Kurumu Başkanı Muhsin Fahrizade’yi taşıyan araca saldırarak bu seçkin bilim adamını şehit etti.

Şimdiye kadar başta Türkiye olmak üzere birçok ülke bu hain cinayeti kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2021 (37) içerik yüklenmiştir.