Haberler

Terörist İsrail güçleri saldırısında 154 Filistinli yaralandı

Filistin Sağlık kaynaklarının verdiği bilgilere göre dün (17 Aralık Cuma) Batı Şeria’daki Nablus ve Kalkiliya’ya bağlı bölgelerde işgal güçlerinin ve onlara destek veren yahudi yerleşimcilerin gerçekleştirdiği saldırılarda Filistinlilerden yaralananların sayısının 154’e çıktığı belirtildi.

Filistin Kızılayı tarafından verilen bilgilerde, bu teşkilatın acil yardım ekiplerinin, Nablus’a bağlı Beyta, Beyt Decen ve Burka kasabalarında ve Kalkiliya’ya bağlı Kefer Kaddum kasabasında toplamda 154 yaralıya acil yardım hizmeti verdiği belirtildi.

İşgal güçlerinin ve yahudi yerleşimcilerin saldırılarında ambulansları da hedef aldıkları ve bazı sağlık görevlilerinin bu yüzden zarar gördükleri belirtildi.

İşgal güçlerinin dün Cuma namazı sonrasında Cebel Sabih bölgesinde ve adı geçen kasabalarda yahudi yerleşimini protesto amacıyla düzenlenen haftalık gösterilere müdahale etmesi Filistinlilerle aralarında çatışmalara neden olmuştu. Bu çatışmalarda işgal güçlerinin himaye ettiği ve sivil olarak tanımlanan yahudi yerleşimciler de olaylara karışarak Filistinlilere saldırılar düzenlediler.

BM Güvenlik Konseyi 23 Aralık 2016 tarihinde 2334 sayılı bildiriyle, siyonist rejimin işgalindeki Filistin Toprakları’ndaki tüm yerleşim faaliyetlerini derhal ve tamamen askıya almaya çağırdı.

İsrail rejimi, Siyonist yerleşimler kurarak Filistin topraklarının coğrafi yapısını değiştirmeye ve Filistin topraklarındaki hegemonyasını pekiştirmek için onlara Siyonist yüzler kazandırmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ekim 2023 (31) içerik yüklenmiştir.