HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Terörist İsrail ordusu Gazze Şeridi sınırı yakınında askeri tatbikatlar yapıyor.

Fars Haber Ajansı’na göre, terör rejimi İsrail ordusu direniş korkusuyla Pazartesi akşamından Çarşamba sabahına kadar Gazze Şeridi sınırları yakınında askeri tatbikatlar yapıyor.

Bu askeri tatbikatta, İsrail askeri araçlarının Siyonist şehri Aşkelon’un güney kısmına ilerlemesi, aydınlatıcıların yakılmasıyla aynı anda tatbik edilecek.

Dün, Siyonist rejim ordusunun güney birliğinin komutanı Eliezer Tolidano, Gazze Şeridi halkına hitaben yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nin eylemlerine misillemede bulunacağı ve kontrol döneminin başladığı konusunda uyardı.

Bu hafta, Filistinliler Siyonist rejimin taahhütlerini yerine getirmekte gecikmesine cevaben İsrail yerleşim yerlerine yangın çıkaran balonlar göndermeye devam etti ve Hamas hareketi, Filistin direnişinin düşmanın emirlerine boyun eğmeyeceğini açıkladı.

Siyonist rejim geçtiğimiz aylarda Gazze Şeridi’ne karşı yürüttüğü 12 günlük savaşta 66’sı çocuk, 39’u kadın ve 17’si yaşlı olmak üzere 255 Filistinliyi şehit ederken, 1.488’den fazla insanı da yaraladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.