Arabistanİran

Testereci Suudi kralının İran suçlamaları güldürdü

Sırf Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail’i memnun edebilmek için bölgeyi kan gölüne çeviren ve Irak’la Suriye’den sonra Yemen’e saldırmaya başlayan İsrailsever Suudi Arabistan kralının her gün biraz daha gerileyen hali medyayı güldürüyor.
Elikanlı Selman bin Abdulaziz, dün Suudi parlamentosunda yaptığı yıllık sanal konuşmasında; katil İsrail’le ve ABD’yle uzlaşmayan İran İslam Cumhuriyeti’ni yıkıcı davranışlarda bulunmakla suçladı ve bölgedeki krizlerin ve sorunların nedeninin katil ABD ve işgalci İsrail değil; İran olduğunu iddia etti.
Testereci Suudi Arabistan Kralı, İran İslam Cumhuriyeti’ni nükleer programında uluslararası toplumla işbirliği yapmamakla suçlaması ciddiyetsiz bulundu. Suudi Arabistan Kralı’nın bu tiyatral iddiası, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın, İran’ın nükleer faaliyetlerinin barışçıl doğasını ve İran’ın Ajans’a bağlılığını defalarca teyit ettiği halde gündeme geliyor. Filistin halkını katil İsrail’e satan Suudi yetkililer uzun süredir İran’a karşı ABD ve Siyonist yetkililerle paralel olarak asılsız iddialarda bulunuyorlar. Direniş Cephesi’nin ana üyelerinden biri olan İran İslam Cumhuriyeti, bölgedeki ABD-Siyonist-Suudi komplolarına ve eylemlerine karşı koymada kilit bir role sahip olduğundan, her zaman ABD-İsrail yandaşlarının hedefinde. Testereci Suudi Arabistan’ın İran’a yönelik suçlaması, Yemen’in 6 yıldan fazla bir süredir Suudi-BAE koalisyonunun acımasız saldırılarının hedefi olmasıyla geliyor. Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen’de başlattığı savaş şimdiye kadar yüz binlerce Yemenliyi öldürdü ve yaraladı ve 4 milyonu yerinden etti. Suudi Arabistan’ın askeri saldırganlığı ayrıca Yemen’in altyapısının yüzde 85’inden fazlasını yok etti ve ülkeyi ciddi şekilde gıda ve ilaç sıkıntısına soktu.
Müslümanların kutsal mekânlarının bulunduğu beldelere İngilizler tarafından yerleştirilen ve Osmanlı devletinin yıkılmasında büyük payı bulunan vahşi ve Vahabi Suudi kabilesinin bölgede açıkça Siyonist planların uygulayıcısı olması dünya Müslümanları tarafından büyük tepki çekiyor ve nefretle karşılanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (34) içerik yüklenmiştir.