Amerikaİran

Trump: Biden İran’a karşı zaaf gösterdi

ABD eski başkanı Donald Trump, siyonist rejim İsrail’i destekleyen açıklamada, Biden’ın İran’a karşı zaaf gösterdiğini iddia etti.

Sputnik’e göre, eski ABD Başkanı Donald Trump Cumartesi günü önceden kaydedilmiş bir videoda ABD ile Siyonist rejim arasındaki ittifakın hiçbir zaman kendi zamanından daha güçlü olmadığını söyledi.

Eski ABD başkanı, BM İnsan Hakları Konseyi’nin Amerikan karşıtı ve Yahudi karşıtı olduğunu ve ayrılmaktan onur duyduğunu iddia etti.

Eski ABD başkanı iddiasında ayrıca, “İran’ın nükleer anlaşması, adil olmayan ve tek taraflı bir anlaşmaydı ve bu anlaşmadan çıktık ve ülkeye en sert yaptırımları uyguladık.” dedi.

Trump’ın iddialarını yineleyen eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de, Biden’ın siyonist İsrail’e sırtını döndüğünü ve İran ile nükleer anlaşma imzalamak istediğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman geçtiğimiz günlerde ABD’nin Viyana’daki nükleer müzakerelerinin yeniden başlamasını desteklediğini iddia etti.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın İran’ın tüm yükümlülüklerine bağlı olduğunu kabul etmesine rağmen, ABD hükümeti 2018’de anlaşmadan tek taraflı olarak çekildi ve o zamandan beri İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı “azami baskı” politikası izledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.