AmerikaDünyaHaberlerİranOrtadoğu

Trump İran karşıtı iddialarını tekrarladı

Amerika Başkanı Donald Trump İran karşıtı iddialarını tekrarladığı açıklamasında, İran geçmişe nazaran değiştiğini ileri sürdü.

Amerika Başkanı Trump Cumartesi günü, Tahran yönetimi müzakere etmek istediği ile ilgili İran’a yönelik eski iddialarını tekrarladığı açıklamasında, Dışişleri eski Bakanı John Kerry Tahran’la Washington’un yeni bir anlaşmaya varmalarını istemediğini ileri sürdü.

Trump İran karşıtı iddialarının devamında Tahran’la nükleer anlaşmayı facia boyutunda bir anlaşma olduğu için durdurduğunu iddia etti.

Trump, İran Amerika ile müzakere etmek istediğini, fakat John Kerry İran ile bir anlaşma imzaladığını ve şimdi yeni bir anlaşma olmasını istemediğini ileri sürdü.

Trump ayrıca beyaz saraya girdiğinde İran Batı Asya bölgesinin tümünü ele geçirmek üzere olduğunu, ancak şimdi sadece ayakta kalmaya çalıştığını da iddia etti.

Amerika Başkanı Trump ve beyaz sarayın diğer yetkilileri bundan önce de ABD terör ordusunun Suriye ve Irak’ta işlediği cinayetlere ve İran’a ve bölgede direnişe karşı tekfirci terör örgütlerine verdikleri geniş desteklere işaret etmeksizin İran’ı suçlamıştı.

Trump açıklamasının devamında İran milletine karşı korona virüs salgınına rağmen işlediği iktisadi teröre işaret etmeksizin İran’a yardım önerisinde bulunduklarını ileri sürdü.

Trump’ın bu iddiası ve İran’a tıbbi malzeme yardım önerisi, birçok Amerikalı yetkili ve uluslararası kurum ve kuruluşların yöneticileri Amerika’nın yaptırımları İran’a ilaç ve tıbbi malzeme gönderilmesine mani olduğunu belirttikleri halde gündeme geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.