HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Trump’ın İran karşıtı yaftaları devam ediyor

ABD Başkanı Donald Trump İran karşıtı açıklamalarının devamında bir kez daha Bercam nükleer anlaşmasını korkunç anlaşma niteledi.

Amerika Başkanı Trump Çarşamba günü bir kez daha BM güvenlik konseyi ve uluslararası camia tarafından onaylanan Bercam nükleer anlaşmasını korkunç bir anlaşma niteledi ve bu anlaşmadan illegal bir şekilde ve tek yanlı çekilmeyi kendisi için onur kaynağı telakki etti.

Amerika’nın Kentaki eyaletinde eski askerlere hitaben konuşan Donald Trump, beyaz saray yetkililerinin İran’a yönelik yaftaları ve mesnetsiz iddialarının devamında Tahran yönetiminin bölgede teröristlerle mücadelede etkili rolüne işaret etmeksizin İran, Pakistan ve Rusya’dan bölgede tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadele etmelerini istedi.

ABD Başkanı Trump, hali hazırda binlerce IŞİD üyesi Amerika’nın Guantanamo adasındaki hapishanelerde yattıklarını belirterek, bu teröristlerin ait oldukları Avrupa ülkelerine geri gönderilmeleri gerektiğini kaydetti.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın IŞİD ile mücadele iddiası, beyaz saray ve Avrupalı müttefikleri son yıllarda Irak ve Suriye’de IŞİD’in baş hamileri oldukları halde gündeme geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.