Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Tubas’ta binlerce kişi şehit gencin cenazesini ebediyete uğurladı

Bugün (16 Kasım Salı) sabah, işgalcilerin şafak vaktinde gerçekleştirdikleri baskın sebebiyle çıkan bir çatışmada Tubas’ta şehit edilen, 26 yaşındaki Saddam Hüseyin Beni Avde isimli gencin cenazesi öğle saatlerinde büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze töreninin ardından ahirete uğurlandı.

Cenaze töreni şehidin cenazesinin alındığı Tubas Türk Devlet Hastanesi’nin önünde başladı. Sonra şehidin naaşı Tubas yakınındaki Tamun kasabasında oturan ailesinin evine götürüldü. Burada aile efradının ve yakınlarının son kez görmesinden sonra kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildi.

Şehidin cenazesini omuzlarında taşıyan kalabalık Filistin direnişine ve özellikle de Kassam Tugayları’na desteklerini dile getiren sloganlar attılar.

Bu arada İslami Direniş Hareketi (Hamas) de Saddam Beni Avde’nin şehit edilmesi münasebetiyle bir taziye mesajı yayınlayarak işgal rejimine karşı Batı Şeria bölgesinde direnişin daha da artırılması gerektiğini vurguladı.

Hamas Sözcüsü Abdüllatif El-Kanu’ bugün yaptığı basın açıklamasında; “Biz, siyonist işgalcilerin mermileriyle hayatını kaybeden kahraman şehit Saddam Beni Avde için taziyelerimizi dile getirirken Batı Şeria’da siyonist işgale karşı direnişin bütün şekilleriyle artırılmasının da zorunlu olduğunu özellikle vurguluyoruz.” dedi.

İşgal güçlerinin Batı Şeria’nın kuzey kesiminde yer alan Tubas şehrine şafak öncesi düzenlediği baskın Filistinli gençlerle aralarında çatışma çıkmasına neden olmuş ve bu çatışmada işgal rejiminin keskin nişancılarının attığı gerçek mermiye hedef olan Saddam Beni Avde şehit olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.