İran

Tuğamiral Hanzadi: Yalancıların denizde sahte gövde gösterileri sona erdi

İran ordusu deniz kuvvetleri komutanı tuğamiral Hanzadi, Amerika’nın elebaşını yaptığı koalisyonun Fars körfezindeki varlığına işaretle, ”denizde sahte şovlar ve göstermelik dolaşım dönemi sona erdi” dedi.

Amerika son aylarda İran’a baskı yapmak için Fars körfezinde askeri varlığını arttırırken, İngiltere ve siyonist İsrail gibi müttefikleriyle bölgede kışkırtıcı girişimlerde bulunmaktadır.

Amerika bir süre önce ABD’nin liderliğinde bölgede koalisyon güçlerinin çalışmalarının başladığını bildirmişti.

İran ordusu deniz kuvvetleri komutanı Hüseyin Hanzadi, bugün Tahran’da cuma namazı hutbeleri öncesi halka hitaben yaptığı konuşmada, ‘İran Deniz Güçleri Günü’nü tebrik ederek, ”Amerika, İngiltere ve siyonist İsrail, denizlerin güvenliğine zarar veremezler’ dedi.

Tuğamiral Hanzadi, İran su sınırlarının güvenliğinin bölgedeki bazı ülkelerin aksine İran’ın kendi iç dinamikleri ve yeteneklerine bağlı olduğunu söyledi.

Hanzadi, İran’ın 40 yıldır ambargo altında olmasına rağmen denizle ilgili bütün askeri teçhizatları ülke içinde yaptığını ve İran’ın bugün füze, roket, top, deniz altı gibi teçhizat ve ürünlerin yapımında çok ileri seviyeye geldiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.